skip to Main Content

Zestaw 1-rodzinny DUO Z03

Firma Vidos wprowadziła nowość, a mianowicie zestaw wideodomofonu dla domku 1-rodzinnego Z03.

Zestaw pracuje w technologii DUO – czyli poszczególne elementy zestawu (monitor, stacja bramowa) połączone są ze sobą niepolaryzowanym, 2-żylowym przewodem. Technologia ta sprawie, że zestaw charakteryzuję się banalną instalacją i konfiguracją. Zestaw składa się z monitora, stacji bramowe, zasilacza, elementów montażowych i instrukcji.

Monitor wyposażony jest w 4,3″ ekran LCD TFT, posiada funkcje sterowania 2 przekaźnikami np. furtką, bramą automatyczną lub oświetleniem (po dodaniu modułu B5). Do wyboru jest 12 melodii dzwonka z możliwością dowolnego zastosowania dla poszczególnych rodzajów połączeń. Monitor wyposażony jest w graficzne menu ekranowe, które umożliwia sterowanie wszystkimi funkcjami dostępnymi dla użytkownika.

Stacja bramowa wykonana jest ze stopu aluminium. Jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Dzięki niewielkim rozmiarom jej instalacja może odbyć się na małych powierzchniach (np. wąski słupek). Stacja wyposażona w podświetlenie LED umożliwia korzystanie z urządzenia w warunkach niedostatecznej widoczności.

Oczywiście wzięliśmy ten zestaw „na biurko” i sprawdziliśmy czy wszystko co o nim piszą to prawda :-)

Zestaw jest na prawdę fajny, ładny i łatwy w montażu. Wyjątkowo do monitora nie ma dołączonego uchwytu, a to dlatego że tylna ściana monitora jest otwierana i przykręcana do ściany. Przyciski są dotykowe i jest 12 melodii do wyboru – także na pewno każdy znajdzie swój dzwonek. Ponadto w instrukcji napisali, że jest możliwość rozbudowy zestawu – zgadza się, ale nie do końca. Zestaw można rozbudować kupując kolejny zestaw, ale wówczas należy dokupić mocniejszy zasilacz, bo ten z zestawu nie jest  w stanie zasilić „podwójnego” zestawu.  Jedyną wadą jaką znaleźliśmy jest brak możliwości podłączenia dodatkowego przycisku, ale może znajdziemy na to sposób .

Polecamy zestaw, bo jest łatwy w montażu, konfiguracji, prosty w obsłudze i nie drogi jak na system DUO.

Zapaszamy do SKLEPU

This Post Has 0 Comments

Dodaj komentarz

Back To Top